lunes, 5 de septiembre de 2016

CLUB D’ESCACS BADALONA
Olivera de Sistrells 77 3r.
08914 Badalona
http:// escacsbadalona@blogspot.com



XXIV PROMOCIÓ CLUB D’ESCACS BADALONA
V MEMORIAL SR. JULIO LÓPEZ
DIMARTS TARDA, INICI 27 DE SETEMBRE  2016
Art. 1.- REQUISITS
El Torneig és obert a la participació de tots els jugadors federats .
Es jugarà pel sistema suís a 9 rondes el dimarts a partir de les 19,30 hores.

Art. 2.- INSCRIPCIONS • Als telèfons:
Pablo Díaz-Flores: (+34)  - 639.75.22.86. 93.388.31.17 (Tardes)
Jacinto Plaza : (+34) 93.399.55.67 (Tardes).
Per correu electrònic a l’adreça: cebadalona@hotmail.com
Art. 3.- DIA I HORARI DE JOC.
GRUP ÚNIC:
9 Rondes . Inici 27 De setembre
Art. 4.- LOCAL DE JOC.
Local Social Club d’Escacs Badalona, Olivera de Sistrells 77 3r.
Art. 5.- SISTEMA DE COMPETICIÓ I HOMOLOGACIÓ.
Sistema Suís, homologat per la Federació Catalana d'Escacs
Amb aplicació del Reglament de la Federació Catalana d'Escacs i qualsevol extrem no previst, per les lleis dels escacs de la FIDE.
El torneig comptarà per a normes i Elo, Fide, Feda i Català. Grup Únic

Art. 6.- RITME DE JOC.: 1,30 + 30 segons per jugada
Hi ha una hora d'espera.


Art. 7.- ARBITRE DEL TORNEIG. Actuarà com a Àrbitre Principal el Sr. Pablo Díaz-Flores
Art. 8.- DIRECCIÓ DEL TORNEIG. La Direcció del Torneig serà a càrrec del
 Sr. Jacinto Plaza

Art. 9.- JUGADORS ELIMINATS.
Seran eliminats tots els jugadors que, sense avís, no es presentin a la primera ronda, i tots aquells que no compareguin a dues rondes, siguin consecutives o alternes.

Art. 10.- REPARTIMENT DE PREMIS Els premis no seran acumulables

Art. 11.- EMPATS A LA CLASSIFICACIÓ FINAL.
Aquells empats que es produeixin a la classificació final es resoldran per:
1er.- Bucholz Brasiler (Bucholz exceptuant la puntuació més baixa)
2on.- Bucholz Total.
3er.- Puntuació progressiva acumulativa

Art 12.- PREMIS
CLASSIFICACIÓ ABSOLUTA:
1r. Classificat: 200 Euros
2n. Classificat: 100 Euros
3r. Classificat: 70 Euros
4t. Classificat: 50 Euros
5è. Classificat: 30 Euros
En el cas que el jugador no estigui present en el moment de l’entrega dels premis, a excepció de causa justificada i acceptada per l’organització, el jugador perdrà el dret al premi i aquest quedarà a disposició de l’organització.



Trams d'Elo Català
Elo inferior a 1.850: 1er. 30 Euros i trofeu
Elo entre 1850 i 1999: 1er. 30 Euros i trofeu
Elo entre 2000 i 2149: 1er. 30 Euros i trofeu.
Trofeus pel millor sub- 16 , millor sub-14 , millor sub-12 , millor sub 10 , millor més gran 65 anys


Art. 13.- DRETS D’INSCRIPCIÓ.
.Mestres Catalans i Mestres Fide: Gratuït.
20 Euros, més gran de 65 anys i menys de 16, 10 Euros


Art. 14.- LLIURAMENT DE PREMIS.
Els premis seran entregats el dijous següent a la finalització del torneig.

Art. 15.- COMITÈ DE COMPETICIÓ.
El Comitè de Competició estarà designat en la primera ronda de joc.

Art. 16. CANVIS EN EL REGLAMENT.
L’organització podrà modificar el present Reglament quan les circumstàncies així ho aconsellin

Art. 17.- SUBMISSIÓ AL REGLAMENT.
El fet d’inscriure’s comporta la submissió de tots els participants al present Reglament i l’acceptació de tots els seus extrems.

sábado, 9 de abril de 2016

CAMPIONS !!!



Campions !!!


Felicitats Miguel Ángel López , Sergio López , Jorge Jérez,  Jordi Cassi, Àlex Cassi, Rubén Navarro, Ricard Zamora, Paqui Jiménez i Susanna.

lunes, 8 de febrero de 2016

CLASSIFICACIÓ FINAL

BADALONA SOCIAL 2015 2016 
Clasificación tras ronda 6
Rank SNo. Nombre Elo FED Pts BUC
1 1 FERRE 2115 AUT 6 21½
2 2 SUMELZO 2050 AUT 4 23½
3 4 PLAZA 1885 AUT 4 19
4 6 SERENTIL 1883 AUT 4 18½
5 5 MORALES 1884 AUT 22
6 20 ZAMORA RICARD 1750 AUT 19
7 17 DIAZFLORES PABLO 2145 AUT 17½
8 11 JORGE 1765 AUT 3 22
9 9 GUERRA 1785 AUT 3 19
10 10 DILS 1770 AUT 3 15½
11 7 AINHOA 1800 AUT 3 13½
12 18 ESTEBAN SERGIO 1750 AUT 18
13 3 ABASCAL 1975 AUT 17½
14 19 CASSI JORDI 1780 AUT 16½
15 13 ALVARO 1740 AUT 15½
16 8 PAQUI 1790 AUT 14
17 22 LOPEZ SERGIO 1800 AUT 2 20½
18 15 RUBEN 1720 AUT 2 17½
19 16 ALEX 1715 AUT 18½
20 12 CRISTHIAN 1750 AUT 1 17½
21 14 NAZHANT 1730 AUT 1 16½
22 21 SUBIRON ALBERTO 1700 AUT ½ 13
Programa Swiss-Manager desarrollado y copyright © por DI.Heinz Herzog, 1230 Vienna Joh.Teufelg.39-47/7/9,
Mail:h.herzog@swiss-manager.at,homepage http://swiss-manager.at, User:FEDERACIÓ CATALANA D’ESCACS (43), 11.09.2015
Encontrará todos los detalles de este torneo en http://chess-results.com

domingo, 31 de enero de 2016

RONDA 6

BADALONA SOCIAL 2015 2016 
Ronda 6 
Me. SNo. Nombre Pts Res. Pts Nombre SNo.
1 5 MORALES   5 FERRE 1
2 2 SUMELZO   3 DIAZFLORES PABLO 17
3 4 PLAZA 3   3 GUERRA 9
4 11 JORGE 3   3 SERENTIL 6
5 20 ZAMORA RICARD   ABASCAL 3
6 19 CASSI JORDI 2   DILS 10
7 22 LOPEZ SERGIO 2   2 AINHOA 7
8 18 ESTEBAN SERGIO   2 RUBEN 15
9 13 ALVARO   ALEX 16
10 8 PAQUI   1 NAZHANT 14
11 21 SUBIRON ALBERTO 0   ½ CRISTHIAN 12
Programa Swiss-Manager desarrollado y copyright © por DI.Heinz Herzog, 1230 Vienna Joh.Teufelg.39-47/7/9,
Mail:h.herzog@swiss-manager.at,homepage http://swiss-manager.at, User:DIPL.ING.HEINZ HERZOG, 27.10.2009
Encontrará todos los detalles de este torneo en http://chess-results.com

martes, 19 de enero de 2016

RONDA 5

Emparejamientos/Resultados

5. Ronda

M.No.NombreEloPts.ResultadoPts.NombreEloNo.
11FERRE211543JORGE176511
25MORALES188433SUMELZO20502
317DIAZFLORES PABLO2145PLAZA18854
43ABASCAL19752GUERRA17859
56SERENTIL188322LOPEZ SERGIO180022
620ZAMORA RICARD1750PAQUI17908
710DILS1770ALEX171516
815RUBEN17201ALVARO174013
97AINHOA180011NAZHANT173014
1012CRISTHIAN1750½1CASSI JORDI178019
1121SUBIRON ALBERTO17000½ESTEBAN SERGIO175018

martes, 12 de enero de 2016

SOCIAL RONDA 4

mparejamientos/Resultados

4. Ronda

M.No.NombreEloPts.ResultadoPts.NombreEloNo.
14PLAZA18853FERRE21151
22SUMELZO205022SERENTILL18836
39GUERRA178522MORALES18845
411JORGE17652CRISTHIAN175012
516ALEX1715ABASCAL19753
617DIAZFLORES PABLO21451AINHOA18007
715RUBEN172011NATHAN173014
88PAQUI1790½1LOPEZ SERGIO180022
913ALVARO1740½½DILS177010
1018ESTEBAN SERGIO1750½½ZAMORA RICARD175020
1119CASSI JORDI178000SUBIRON ALBERTO170021

domingo, 27 de diciembre de 2015

SOCIAL RONDA 3

Emparejamientos/Resultados

3. Ronda

M.No.NombreEloPts.ResultadoPts.NombreEloNo.
11FERRE211522SUMELZO20502
25MORALES18842PLAZA18854
316ALEX17151SERENTIL18836
47AINHOA180011GUERRA17859
511JORGE176511RUBEN172015
63ABASCAL1975½½ESTEBAN SERGIO175018
717DIAZFLORES PABLO2145½½PAQUI17908
812CRISTHIAN1750½½DILS177010
920ZAMORA RICARD175000ALVARO174013
1014NAZHANT173000SUBIRON ALBERTO170021
1122LOPEZ SERGIO180000CASSI JORDI178019